Pomóż


Straż Ochrony Zwierząt jest organizacją pozarządową opierającą swoją działalność na społecznej, dobrowolnej i całkowicie nieodpłatnej pracy swoich członków, wolontariuszy i inspektorów. Straż utrzymymuje się z dotacji i darowizn ludzi dobrej woli, którym nieobcy jest los zwierząt, często właśnie tych skrzywdzonych przez człowieka. Dlatego też zwracamy się z uprzejmą prośbą o wsparcie nas w naszych działaniach poprzez pomoc finansową. Każda przekazana przez Państwa złotówka zostanie przeznaczona na bezpośrednią pomoc zwierzętom.
Możemy działać sprawnie jedynie wspólnie i przy wzajemnej pomocy. Sami jako strażnicy i wolontariusze poświęcamy swój czas, niezbędną wiedzę, doświadczenie a także ogromny szacunek dla zwierząt i chęć niesienia im pomocy aby w połączeniu z uzyskanymi środkami finansowymi i rzeczowymi nieść pomoc krzywdzonym, chorym, zaniedbanym i potrzebującym zwierzętom.

KONTO: PKO BP I Oddział w Zielonej Górze:
44 1020 5402 0000 0102 0213 2637

Potrzebujemy także pomocy rzeczowej w postaci karmy dla zwierząt, leków weterynaryjnych, środków odrobaczających, sprzętu do wyłapywania i transportu zwierząt w tym transporterów, klatek, chwytaków, smyczy, obroży, kagańców, szelek, legowisk dla psów i kotów.
Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy.


Dołącz do Nas



Jeśli masz chwilę wolnego czasu, czujesz, że chciałbyś aktywnie włączyć się w pomoc zwierzętom potrzebującym Twojej pomocy – zgłoś się do nas – razem możemy więcej!

Każdy kto chciałby do nas dołączyć może napisać maila na adres straz.ochrony.zwierzat@o2.pl - skontaktujemy się z taką osobą, zaproponujemy spotkanie i ustalimy szczegóły działania.


Inspektorem Straży Ochrony Zwierząt może zostać osoba która:

  • ukończyła 18 lat *
  • posiada pełnie praw publicznych,
  • nie była karana sądownie
  • przejdzie szkolenie
  • zda wewnętrzny egzamin na Inspektora SOZ.


Inspektor SOZ to funkcja społeczna, żaden z Inspektorów nie otrzymuje wynagrodzenia za swoja pracę na rzecz zwierząt. Inspektorzy w myśl polskiego prawa działają na zasadzie wolontariatu. Inspektorzy podejmują interwencje w zgłoszonych lub ujawnionych przypadkach podejrzenia o znęcanie się nad zwierzętami. Często są jako pierwsi na miejscu zdarzenia, dokonują oględzin zwierzęcia i miejsca jego przebywania, sporządzają dokumentację fotograficzną lub audiowizualną, ustalają i rozpytują świadków zdarzeń oraz osoby podejrzane. Funkcjonariusze SOZ niosą pomoc zwierzętom zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami. W drastycznych przypadkach gdy zagrożone jest życie zwierzęcia mają prawo natychmiast odebrać je właścicielowi bądź opiekunowi. W celu realizacji swoich działań Strażnicy maja prawo współdziałać z instytucjami państwowymi i samorządowymi takimi jak Urzędy Miast i Gmin, Policja, Straż Pożarna, Inspekcja Weterynaryjna, Straż Graniczna itp

* Nie dotyczy członków wspierających